domena www.jerzydudek.com do wylicytowania - weź udział w aukcji ! (FOR SALE)
 Jerzy Dudek urodził się 23 marca 1973 roku w Rybniku. W piłkę grał już jako uśmiechnięty mały chłopiec, natomiast swoje pierwsze profesjonalne kroki na świeżej i pachnącej murawie rybnickiego boiska stawiał podczas nauki w szkole zawodowej. Dudek swoją drogę do wielkiego świata piłkarskich sukcesów rozpoczął w miejscowym klubie Concordia Knurów. Początkowo grał w drużynie juniorów, ale dzięki swojemu ewidentnemu talentowi do kopania piłki, szybko dostał szansę na występy w III- ligowej drużynie, gdzie występował przez cztery lata. Później miał oferty m.in. z Górnika Zabrze i Odry Wodzisław, ale pod koniec 1995 roku zdecydował się przejść do pierwszoligowego Sokoła Tychy. 'Dudi' zaliczył swój seniorski debiut w ekstraklasie w drużynie Sokoła Tychy w sezonie 1995/96. Po zagraniu tylko 15 meczy, holenderski Feyenoord zauważył w nim znakomity potencjał i wykonał błyskawiczny ruch ściągając go na De Kuip. Latem 1996 roku pojawił się już w Rotterdamie. Co prawda w swoim pierwszym sezonie 1996/1997 nie zagrał ani razu, za to od następnego (1997/1998) wystąpił już we wszystkich meczach ligi holenderskiej. W sezonie 1998/1999 Feyenoord zdobył mistrzostwo Holandii, a Dudek wybrany został najlepszym bramkarzem Holandii. W sezonie 1999/2000 ponownie zdobył to trofeum, i dorzucil do swojej kolekcji tytuł Najlepszego Piłkarza Holandii!!! W 2000 roku Dudek otrzymał Piłkarskiego Oskara i wybrany został na najlepszym Polskim Piłkarzem roku. 30 sierpnia 2001 podpisał 5 letni kontrakt z angielskim Liverpoolem, klub z Anfield Road pozyskał Jurka za £4,8 mln i tym samym stał się najdroższym Polskim piłkarzem. Według fachowców plasowany jest w pierwszej dziesiątce najlepszych bramkarzy świata, dokładnie mówiąc na szóstym miejscu. Lecz wiele osób, w tym my - autorzy tej strony, uwarzamy go za najlepszego bramkarza na świecie. W dzień po podpisaniu nowego kontraktu zapewnił sobie wraz z Reprezentacją Polski awans do finałów Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. 5 stycznia 2002 roku został ponownie wybrany na Najlepszego Piłkarza Polski. W bramce Reprezentacji Polski zajmuje pierwsze miejsce i jeżeli będzie w tak świetnej formie jak przez ostatnie lata to pozostanie w niej możliwe, że nawet do końca kariery.
Jerzy Dudek jest zarówno szczęśliwym mężem (żona Mirella) jak i ojcem (syn Alexander oraz dwie córki Wiktoria i Natalia). / (źródło: wikipedia)

"Dnia 25 maja 2005 roku Jerzy Dudek wraz ze swoją drużyną FC Liverpool stanie przed szansą zdobycia tytułu klubowego Mistrza Europy, jeżeli tylko uda NAM się pokonać AC Milan!"

Trzymamy kciuki i gorąco kibicujemy!

25.05.2005, godz. 23:30 - i udało się! Zdobyliśmy Puchar Europy i to w największej mierze dzięki kapitalnej postawie Naszego Bohatera - Jurka Dudka. JUREK - jesteś najlepszy!

 


Życiorys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REDAKCJA | REKLAMA
All Rights Reserved | JERZY DUDEK .com, nieoficjalna STRONA BRAMKARZA LIVERPOOL FC i Reprezentacji Polski
Prowadzenie serwisu: Mirek Szul | Copyright © 2005 JerzyDudek.com.

meble, portal meblowy, branża meblarska, meble kuchenne, tapicerowane, krzesła, stoły, meble biurowe, fotele - 4MEBLE.pl